Kas yra kompanijų veiklos tyrimai?

Tinklalapio Apie Investavimą Paprastai skaitytojai turi galimybę susipažinti su investicinėmis idėjomis. Pagrinde tai kompanijų akcijos. Kokios perspektyvos investuojant į tokias akcijas? Kokia galima investicijų grąža?

Tam atliekame Fundametaliosios analizės tyrimą ir nustatome kompanijos veiklos potencialą, galimybę uždirbti pinigus bei apskaičiuojame galimą investicijos grąžą. Pateikiame susijusias rekomendacijos.

Kaip suprantate, tyrimai yra nešališki, t.y. neatstovaujami ir nepriklausomi instituciniams investuotojams. Atliekami savo darbą išmanančių profesionalių analitikų, kurie taip pat yra ir investuotojai.

Tyrimų tikslas yra net tik rasti aukštą investicinį potencialą turinčios kompanijos akcijas, bet tą grąžą dar ir padidinti bei sumažinti investavimo riziką.

Tyrimo anatomija

Tyrimai skaitomi drauge su kompanijos pristatymu tinklalapyje Apie investavimą paprastai. Todėl patį tyrimą sudaro konkurencinis kompanijos įvertinimas.

Kodėl konkurencinis? Todėl, kad mes perkame ne akcijas, kaip tokias. Mes investuojame į verslą. Ir mus domina, kaip tam verslui sekasi konkurencinėje aplinkoje. O konkurencinė kova būna labai stipri.

Tyrimą sudaro:

 1. Kompanijos pristatymas ir trumpa apžvalga.
 2. Situacija akcijų rinkoje tyrimo metu.
 3. Trumpa sektoriaus apžvalga.
 4. Istoriniai finansiniai rezultatai.
 5. Įvertinimas ir prognozavimas.
 6. Rekomendacijos.
Kas yra kompanijų veiklos tyrimai?

1. Sektoriaus pristatymas

Trumpas sektoriaus, kuriame veikia tiriama kompanija, pristatymas bei jos perspektyvos artimiausiais metais. Visada vertinga matyti, kokie pagrindiniai žaidėjai veikia rinkoje ir ko tikėtis pačioje rinkoje artimiausiu metu.

Kas yra kompanijų veiklos tyrimai?

2. Konkurencinis įvertinimas

Visos (arba beveik visos) kompanijos veikia konkurencinėje erdvėje. Vienos stipresnėje, kitos silpnesnėje. Konkurencinė aplinka iš dalies apsprendžia kompanijos pelningumo rodiklius.

Todėl labai svarbu pamatyti, kaip kompanija tvarkosi su finansais, kokį pinigų srautų generavimo potencialą turi, kur yra jos silpnybės, o kur yra stiprios vietos. Ir ar tie rodikliai suteikia jai konkurencinį pranašumą.

Mes tiriam tokius rodiklius, kaip Bendrasis pajamingumas, kaštų valdymas, palūkanų mokėjimas, grynasis pelningumas ir kitus. Mums svarbu išsiaiškinti, ar kompanija turi potencialo generuoti pinigų srautus, kam tuos pinigus naudoja ir koks gaunasi pelningumas.

Kas yra kompanijų veiklos tyrimai?

Mes stebime, kaip finansiniai rodikliai atitinka Sumanaus investuotojo kriterijus. Kol rodikliai yra normos ribose, tol kompanija mus domina. O jei rodikliai viršija leidžiamas ribas, mes aiškinamės, kokios priežastys tai sąlygojo. Nes gali būti, kad vienas koks rodiklis gadina visą vaizdą.

4. Prognozavimas

Prognozuoti finansinius rezultatus yra daugiau menas nei mokslas. Kai kompanijos veiklos rodikliai yra stabilūs, prognozuoti būsimą galimą kompanijos pelną, o ir akcijos kainą rinkoje yra paprasčiau. Statistinio metodo pagalba pateikiame galimą investicijos į verslą pajamingumą, apskaičiuojam ateinančių metų tikėtiną BV, EPS ir kainą rinkoje.

Tačiau ne visų kompanijų rodikliai yra stabiliai krentantys ar stabiliai kylantys. O ką daryti su ciklinėmis bendrovėmis?

O dar įdomiau su kompanijomis, turinčiomis neigiamą Nuosavą kapitalą! Va čia reikia rasti priežastis. Ir kartais nusprendžiama, kad kompanija su neigiama Buhalterine verte yra pati geriausia investicija. Būna ir taip!

Kas yra kompanijų veiklos tyrimai?

5. Įvertinimas

Tai gana sudėtingas procesas. Nes kartais nebūna tiksliai vienareikšmiško atsakymo, ar verta ir jei verta, tai kodėl. Arba atvirkščiai. Sakysim, Tesla kompanijos finansinių rezultatų atžvilgiu, investuoti į šią kompaniją gali tik visiškas kvailys.

Tačiau mes matome Tesla akcijų kainos dinamiką rinkoje, matome jo vadovą ir charizmą. Matome kitus dalykus, susijusius su kompanija ir jos veikla.

Ir galutinis įvertinimas jau išeina už tikslaus skaičiavimo rėmų. Tai jau tampa labiau panašu į meną, kai iš detalių ir potėpių surenki visą investicinį paveikslą.

6. Rekomendacijos

Turėdami daugiau mažiau priimtiną vaizdą apie kompaniją, rinką ir kainos dinamiką, galima investuotojams pateikti rekomendacijas šiam ir vidutiniam laikotarpiui.

Dažniausiai tai būna trumpas kriterijų įvertinimas:

 • Investuoti negalima.
 • Investuoti galima.
 • Pirkti dabar arti Tyrimo kainos esančių kainų rinkoje.
 • Pirkti tik prie žemesnės nei Tyrimų kaina rinkos kainos.
 • Kitos rekomendacijos.

7. Kaip įsigyti tyrimą?

Tyrimą galima įsigyti tiesiog šiame puslapyje, paspaudus ant nuorodos apačioje ir pasirinkus norimos kompanijos tyrimą. Atsiskaitant kriptovaliutomis Bankera, Bitcoin ir Ethereum, gaunate 20% nuolaidą.

O perkant Tyrimų už bendrą sumą, didesnę nei 18 eurų, galite pasinaudoti 15% nuolaidos kuponu. Kupono kodas: PFKJ5FWA. Nuolaida negalioja produktams, kuriems jau yra pritaikyta akcijinė kaina. Tačiau lieka papildoma nuolaida, atsiskaitant kriptovaliutomis.

Taip pat Patreon platformoje už fiksuotą mokestį per mėnesį gaunate priėjimą prie visų paskelbtų tyrimų. Plius, gaunate trumpas rinkų apžvalgas ir Forex prekybos signalus.

Jei nerasite norimos kompanijos tyrimo, jį galite užsisakyti. Tai papildomai nieko nekainuos.

Leave a Reply